5 tipov, ako rozjasniť pochmúrnu miestnosť: zaobídete sa aj bez rekonštrukcie

Na jeseň a v zime sa dni skracujú a slnko sa len zriedka objavuje na dlhší čas.

V bytoch, ktorých okná smerujú na sever, je v tomto ročnom období večný súmrak, ktorý ovplyvňuje náladu a pohodu. V tomto prípade musíte urobiť život jasnejším a jasnejším.

Ako rozjasniť pochmúrnu izbu na jeseň prezradil odborník online publikácie BelNovosti z oblasti dizajnu a interiérov.

Steny môžete premaľovať svetlými farbami alebo nanovo nalepiť tapetu, ale komu sa chce ešte raz opravovať. Existuje viac praktických riešení.

Interiér
Foto: © Belnovosti

1. Začnime s oknami

Musíte odstrániť hrubé a tmavé záclony. V tomto prípade by ste sa mali obmedziť na svetelné závesy a niekedy stačí zavesiť tyl.

Kvety môžu tiež blokovať vstup denného svetla do miestnosti. Ak rastliny bez problémov znášajú tieň a polotieň, potom ich môžete z parapetu odstrániť až do jari.

2. Dekor

Potom môžu pomôcť zrkadlá. Skvelou možnosťou je zavesiť veľké zrkadlo oproti oknu. Odráža svetlo a osvetľuje tmavé kúty.

Existuje ďalší populárny trik – vytvorenie falošného okna zo zrkadla. Po stranách môžete pridať ozdobné okenice.

3. Objednávka

Často sa miestnosť zdá byť ťažká a ponurá kvôli výzdobe. Potrebujete vytriediť hromady nevyžehlenej bielizne, zbaviť sa nepotrebného nábytku, inými slovami, zbaviť sa odpadu vrátane nepotrebných dekorácií.

Nakoniec zostáva len umiestniť stojacu lampu alebo zavesiť svietnik do tmavého kúta, ktorý miestnosť úplne premení, urobí ju útulnejšou a pohodlnejšou.

admin/ author of the article
Loading...
GMZion