Ako si vybrať správny koberec: použite materiál ako vodidlo

Interiérový prvok, akým je koberec, nemá len estetickú funkciu. Tento výrobok je určený aj na izoláciu, zvukovú a tepelnú izoláciu a pod.

Odborná dizajnérka internetovej publikácie BelNovosti preto radí pristupovať k výberu koberca obzvlášť opatrne a zamerať sa predovšetkým na materiál, ktorý, ako viete, môže byť syntetický alebo prírodný.

Viskóza alebo umelý hodváb

Takéto výrobky majú veľa výhod. Vyzdvihol by som najmä ich vysokú odolnosť proti opotrebeniu, atraktívny lesk a nenáročnosť na údržbu – čistenie takéhoto koberca zvládnete aj sami.

Okrem toho sa viskózové koberce nedrhnú, nekrčia sa a neelektrizujú.

Koberce
Foto: © Belnovosti

Polyamid alebo nylon

Tieto výrobky sa vyznačujú takými vlastnosťami, ako je trvanlivosť a krása, pretože sú často potlačené jasnými vzormi. Polyamid má okrem iného vysoké protipožiarne vlastnosti a rýchlo schne.

Polypropylén

Polypropylénové koberce sú vybrané, pretože majú hladkú štruktúru vlákna a ľahko sa o ne starajú. Takýto produkt vám bude slúžiť asi 5-6 rokov a nákup nového bude lacný.

Polyester

Ak potrebujete koberec, ktorý je mäkký, odolný a má vysokú úroveň tepelnej izolácie, polyester by mal byť vašou voľbou. A napriek svojej nadýchanosti nie je náročná na starostlivosť.

Vlna

Vlnené koberce sú samozrejme veľmi teplé a tiež príjemné na dotyk. Životnosť takéhoto výrobku je približne 50 rokov.

Hodváb

Ak vás zaujímajú také vlastnosti, ako je odolnosť, žiarivé farby a luxus, potom si môžete byť istí, že v hodvábnych kobercoch nájdete všetky.

admin/ author of the article
Loading...
GMZion