Ako mať maslo z chladničky pripravené na okamžité natretie? Stačí obyčajný pohár vody

Tiež vás rozčuľuje tuhé maslo, ktoré si nemôžete namazať na ranný chlieb? Tento problém je nepríjemný aj vtedy, keď sa rozhodnete niečo rýchlo upiecť a do receptu potrebujete mäkké maslo. Ak ste ho zabudli predtým vybrať z chladničky, použite pomôcku, ktorá vám pomôže získať požadovanú konzistenciu za krátky čas.

Trik s vodným pohárom

Ak chcete, aby vaše maslo bolo čoskoro mäkké, použite obyčajnú sklenenú nádobu, do ktorej sa zmestí. Naplňte ju vodou, ale vždy len horúcou. Môžete použiť zvyšnú vodu z rýchlovarnej kanvice po zaliatí čaju alebo kávy.

Nechajte ju v pohári chvíľu odstáť, aby sa poriadne zohriala. Medzitým položte rozbalené maslo na tanier. Následne vylejte horúcu vodu z pohára a maslo ňou zakryte dnom nahor. Môžete použiť aj sklenenú misu. Približne po 2 minútach môžete začať maslo krájať a pekne sa rozotrie.

Zahriaty nôž

Ďalšou praktickou metódou, ktorú možno použiť na stuhnuté maslo, je nahriatie ostrého noža. Pred použitím ho na niekoľko minút ponorte do horúcej vody. Potom ním nakrájajte maslo na menšie kocky. Čím menšie budú, tým rýchlejšie budú ďalej mäknúť. Pred každým krájaním nôž nahrejte.

Strúhadlo alebo škrabka

Použitie strúhadla je tiež veľmi obľúbeným spôsobom zmäkčovania masla. Pred použitím jednoducho nastrúhajte maslo na jemné hoblinky. Na vytvorenie tenkých plátkov môžete podobným spôsobom použiť škrabku.

Potom nechajte maslo niekoľko minút odpočívať pri izbovej teplote. Šišky môžete položiť aj priamo na plátok chleba alebo bagety a po chvíli ich namazať obvyklým spôsobom.

Vyvaľkajte maslo

Môžete tiež vyvaľkať stuhnuté maslo. Vložte ho medzi dva rovnako veľké kusy papiera na pečenie a pomocou valčeka na cesto ho rozvaľkajte na tenkú placku. Maslo môžete na každej strane ešte zohriať rukami cez papier. Za chvíľu bude tak akurát na použitie.

Tip na záver

Čomu by ste sa mali pri zmäkčovaní masla rozhodne vyhnúť, je použitie mikrovlnnej rúry. Hoci sa toto riešenie ponúka, je nevhodné. Maslo sa pri ňom zohrieva nerovnomerne a často sa stáva, že sa čiastočne roztopí.

Súvisiace články

www.irecept.cz, www.nasdum.cz, www.apetitonline.cz

admin/ author of the article
Loading...
GMZion