Dávajte si pozor, ako skladujete kávový prášok, aby ste stratili arómu: čo naozaj robiť, aby ste ju vždy cítili

Káva je pre mnohých nenahraditeľným pôžitkom: ste si istí, že práškovú kávu skladujete tým najlepším spôsobom? Neurobte chybu, inak stratí svoju arómu.

Šálka kávy je často to, čo potrebujeme, aby sme v priebehu dňa našli ten správny náboj alebo si možno urobili relaxačnú prestávku medzi mnohými povinnosťami, ktorým treba čeliť. Sú takí, ktorí sa bez nej nedokážu pohnúť z miesta, a takí, ktorí si ju naopak radšej vychutnajú po obede alebo popoludní, možno v spoločnosti.

Existuje aj veľa ľudí, ktorí napriek rozmachu prístrojov na výrobu kapsúl a podov stále uprednostňujú klasický a tradičný mok, a teda používajú práškovú zmes na prípravu kávy. Ak patríte medzi nich, je tu jeden detail, ktorému musíte venovať pozornosť: Ste si istí, že ho skladujete správnym spôsobom? Pozor, ak to urobíte zle, stratí svoju jedinečnú a neodolateľnú vôňu.

Nech už uprednostňujeme akúkoľvek značku, tí, ktorí si zvykli používať práškovú kávu, vedia, že hneď ako otvoríme balenie, jej aróma nás príjemne a intenzívne zasiahne. Ak však urobíme chybu pri skladovaní tejto zmesi, časom bude mať aróma, ktorú máme tak radi, tendenciu vyblednúť a v dôsledku toho nápoj stratí časť svojej lahodnosti. Ako tomu zabrániť?

Ako skladovať kávový prášok: neurobte chybu, inak stratí svoju arómu

V prvom rade je potrebné mať na pamäti, že nie je dôležitá len nádoba, ktorú použijeme, ale aj miesto, kam ju umiestnime. Oboje sú totiž faktory, ktoré ovplyvňujú prášok a hrozí, že sa naša voňavá zmes zmení na fádny výrobok bez chuti.

Začnime teda s nádobou. V ideálnom prípade by sme sa mali rozhodnúť pre vzduchotesnú, vyrobenú zo skla alebo keramiky, ale aj plechové. Dôležité je, aby nebola priehľadná a neprepúšťala vzduch dovnútra. Častou chybou je napríklad ponechanie kávy v pôvodnom obale: po jeho otvorení sa vákuum stratí a prášok už nebude izolovaný, čo bude mať za následok, že aróma sa vytratí.

Pokiaľ však ide o umiestnenie, musíme mať na pamäti, že. zmes je najlepšie skladovať mimo dosahu zdrojov vlhkosti a tepla. Ale aj od iných obzvlášť voňavých alebo aromatických výrobkov, ako je napríklad korenie. Preto si vyberte miesto, ktoré má miernu teplotu, ale zároveň je vzdialené od rúry a kuchynských výparov. A, samozrejme, žiadna chladnička: chlad nie je priateľom tohto výrobku.

admin/ author of the article
Loading...
GMZion