Dávajte si pozor na to, čo jete po veľkonočnej oblievačke: týmto potravinám sa rozhodne vyhnite

Tu sú potraviny, ktorým sa podľa rád odborníkov treba vyhnúť po veľkej veľkonočnej oblievačke.

Počas veľkonočných obedov a večerí ste sa pri stole prejedli a teraz sa musíte utiecť schovať, pretože sa cítite nafúknutí a prehltnutí? Môže sa stať, že počas sviatočných obedov a večerí zjete viac, ako by ste mali. Opačný postup by bol zvláštny.

Pokušenia pri stole sú mnohé, najmä na Veľkú noc, a my ich úplne chápeme. Ako sa môžeš vzdať ochutnávania trochy všetkej tej dobroty, ktorú máš pred očami? Ak ste sa však bezhlavo vrhli na lasagne a pečienky, prídavkom ste jedli mleté koláče a pečené zemiaky, je tu niečo, čo by ste mali vedieť, aby ste sa pokúsili vniesť do svojho systému trochu rovnováhy.

Prejdime si teda nasledovné Čo hovoria odborníci na výživu a potraviny o potraviny, ktoré jesť po veľkom opojení ako napríklad veľkonočný. Možno totiž neviete, že existujú potraviny, ktoré sú práve „zakázané„, a preto je lepšie ho nejesť.

Akým potravinám sa vyhnúť po veľkonočnej oblievačke

Aj vy pociťujete po veľkom jedle silný pocit váhy na bruchu? Je to normálne, rovnako ako je normálny aj pocit prekyslenia a pálenia, ktorý vôbec nie je príjemný. Pokúsiť sa o nápravu existujú niektoré potraviny, ktoré je dobré v dňoch nasledujúcich po prejedení sa vykázať zo stola, rovnako ako je dobré jesť niektoré iné. Poďme sa o nich dozvedieť podrobnejšie.

Na podporu pocitu ľahkosti a zabránenie ďalšiemu zaťažovaniu tráviaceho systému je vhodné vyhýbať sa konzumácii konzervovaných alebo balených potravín, najmä ak sú ultra-spracované potraviny alebo obsahujúce prídavné látky, farbivá a konzervačné látky. Musíte sa tiež vyhýbať sladkostiam a pochúťkam, snackom a priemyselným pochutinám. ktoré majú všeobecne vysoký obsah tuku a látok, ktoré nie sú pre telo práve prospešné.

Podobne sa vyhýbajte údeninám, červenému mäsu a syrom., ktoré vo všeobecnosti spomaľujú a sťažujú trávenie. Namiesto toho sa uprednostňuje listová zelenina a všetky tie, ako sú špargľa alebo artičoky. Samozrejme, je lepšie ich variť v pare alebo blanšírovať, než ich pripravovať na strúhanke alebo smažiť v cestíčku….

Potom si môžete pomôcť tráviacimi bylinkovými čajmi, ktoré výrazne napomáhajú normálnej funkcii. Vyskúšajte bylinkový čaj zo zázvoru a bobkového listu, v šálke vody varte päť minút plátok zázvoru, bobkový list a kôru z polovice citróna. Nechajte ho odstáť, kým nevychladne, sceďte a vychutnajte si ho.

admin/ author of the article
Loading...
GMZion