Jednoduchý, ale veľmi účinný trik: jahody takto vydržia oveľa dlhšie

Chutné a neodolateľné jahody sú na jar nevyhnutnosťou: ale ako dosiahnuť, aby vydržali dlhšie? Pomocou veľmi jednoduchého triku.

Odolávať jahodám je nemožné: sú šťavnaté, sladké a šťavnaté, vynikajúce na konzumáciu samotné, vylepšené smotanou alebo čokoládou, ale používajú sa aj ako základná zložka v mnohých receptoch. Jar so sebou prináša tento zázrak a, samozrejme, všetci si ich chceme vychutnať v čo najlepšej forme, kým môžeme. Jediná nevýhoda jahôd spočíva v tom, že keď sú čerstvé, nevydržia dlho.: Ako to opraviť? Pomocou jednoduchého, ale účinného triku.

Určite všetci vieme, že ochutenie citrónom a cukrom je najtradičnejší spôsob, ako ich uchovať niekoľko dní, v chladničke. Ale čo ak to nie je to, čo chceme? Ako ich udržať čerstvé bez toho, aby sme ich museli nevyhnutne ochucovať? Nuž, v skutočnosti neexistuje jeden, ale niekoľko spôsobov, ako to dosiahnuť, a jediné, čo musíme urobiť, je vybrať si ten, ktorý najviac vyhovuje našim potrebám.

Jahody, ako zabezpečiť ich dlhú trvanlivosť: triky, o ktorých vie len málo ľudí

Prvá metóda, ktorú treba využiť, zahŕňa použitie obyčajného octu. Alebo skôr zmesi vody a octu v ktorej sa jahody na niekoľko minút namočia. Táto zmes jahody dezinfikuje a odstráni baktérie, ktoré prispievajú k ich rýchlemu znehodnoteniu. Potom ich stačí dobre osušiť a vysušiť a uskladniť v chladničke: vydržia dlhšie ako zvyčajne. Samozrejme, netreba sa obávať o chuť: nebude to mať za následok žiadne „kompromis“ z octu.

Druhý trik však môžeme využiť exploitmi, jednoduchý papierový uterák.. Namiesto toho, aby sme ich nechali v pôvodnom obale alebo ich vysypali do nádoby, musíme ich rozložiť na utierku, pričom dbáme na to, aby sa neprekrývali, a potom ich celé zabalíme. Potom by sa mali umiestniť do chladničky. Tento typ papiera totiž absorbuje vlhkosť, ktorá často patrí medzi hlavné príčiny znehodnotenia jahôd.

V neposlednom rade existuje babičkin liek, ktorý môže pomôcť dať „nový život“ na jahody. Ak tie naše začali strácať telo, lesk, skrátka vysychať, môžeme využiť trochu ľadu na riešenie. Ako. Naplňte misku vodou s kockami ľadu, ponorte do nej jahody a nechajte ich 15 až 20 minút namočené. Potom ich jednoducho sceďte a osušte a budú opäť šťavnaté a chutné. Ako sme videli, ide o jednoduché a vôbec nie drahé riešenia, ktoré sú na dosah každému.

admin/ author of the article
Loading...
GMZion