Mandolína, naozaj viete, ako ju používať? Výhody tohto nástroja v kuchyni

Viete, ako používať mandolínu v kuchyni? Je to veľmi užitočná pomôcka, ktorej potenciál sa často ignoruje. Poďme sa o nej spoločne dozvedieť viac.

Ktovie, koľkokrát ste pri čítaní receptu na jedlo, ktoré ste mali chuť pripraviť, našli v krokoch prípravy uvedené údaj o použití mandolíny. Odpoveď je takmer určite „toľkokrát„. Áno, pretože mandolína je jedným z doplnkov, ktoré by mali mať všetci amatérski kuchári po ruke. Dôvod je veľmi jednoduchý, je to mimoriadne užitočná a umožňuje vám pripraviť nekonečné množstvo receptov..

Ak ste si kúpili mandolínu, ale krátko nato ste ju zahrabali do zásuvky a nikdy ste ju nepoužili, pretože sa vám zdala nepohodlná, pravdepodobne ste ešte neobjavili, ako ju skutočne používať. Keď si ju trochu osvojíte, uvidíte, že sa stane vaším spojencom v kuchyni. A príprava zeleninových a ovocných pokrmov bude zábavnou detskou hrou.

Na druhej strane, ak ste mandolínu ešte nikdy nemali v ruke, takmer určite si ju po prečítaní tohto článku pôjdete okamžite kúpiť, aby ste vyskúšali, aké jednoduché je jej používanie. A hlavne si vychutnáte profesionálne výsledky v súvislosti s krájaním zeleniny a ovocia. Poďme sa však pozrieť, ako ju používať.

Ako správne používať mandolínu

Ak chcete ovocie a zeleninu krájať rýchlo a bez väčšej námahy, môžete použiť mandolínu. Je to nástroj pozostávajúci z kovového alebo plastového tela, prerušené čepeľou, viac alebo menej nastaviteľné, čo umožňuje čistý, rovnako veľký rez každého plátku zeleniny alebo tvrdého ovocia, ako sú mrkva, zemiaky, cuketa, hrušky a jablká. Zložitejšie modely majú rôzne čepele, ktoré umožňujú krájanie na kocky alebo julienne.

Tipy, ako používať mandolínu na dosiahnutie dokonalých výsledkov – buttalapasta.com

Na ochranu prstov majú mnohé modely stojan, na ktorý sa zelenina zavesí a zabráni sa porezaniu rúk. Ale ako najlepšie používať mandolínu? V prvom rade by mala byť pevne položená na stojane, držte ju ľavou rukou (ak nie ste ľavák) a pravou rukou držte ovocie alebo zeleninu s tvrdou dužinou, Tajomstvo spočíva v tom, aby ste potravinu podávali pevne a s ľahkým tlakom., aby sa krájalo čisto a plátky boli rovnomerné a rovnako veľké.

už pre vás nebude záhadou, len s použitím mandolíny budete môcť pripraviť skvelé jedlá pre svoju rodinu a priateľov.

admin/ author of the article
Loading...
GMZion