Pri papieri na pečenie musíte pred jeho použitím urobiť dôležitú vec. Ale Česi to stále nevedia a všetko pokazia.

Papier na pečenie je taká šikovná vec, že by nemal chýbať v žiadnej domácnosti. Používa sa predovšetkým na dno plechov na pečenie alebo tortových foriem, kde vytvára účinnú bariéru medzi nádobou a pripravovaným jedlom.

Zabraňuje prilepeniu alebo pripáleniu jedla k nádobe na pečenie, čo potom výrazne uľahčuje jeho vyberanie. Už nikdy sa vám nestane, že by ste buchtu museli vyberať z formy lyžicou, pretože ste ju zabudli vymastiť.

Takisto už nebudete musieť vymývať upečené objemné nádoby.

Vyžmýkajte a namočte

Môžete si ho kúpiť buď vcelku, alebo v predrezaných listoch. V oboch prípadoch je však zvinutý do rolky, takže po rozbalení má tendenciu sa opäť zvinúť.

Tomuto nežiaducemu javu sa dá ľahko predísť jeho pokrčením. Ak ho pokrčíte, opäť narovnáte a list namažete vodou, papier sa pri vkladaní nepohne. Pekne priľne k nádobe a môžete ju začať plniť.

Ak je nádoba vyššia, papier sa odlepuje od okrajov a obávate sa, že sa na ne cesto prilepí, pokojne ho zaistite špendlíkmi. Keď je nádoba plná, odstráňte kolíky.

Francúzska pochúťka

Papier na pečenie vám však nepomôže len pri pečení buchiet a koláčov. Keďže je odolný voči vlhkosti a tuku a netrhá sa, naplňte ho zeleninou a kúskami kuracieho mäsa alebo rýb. Pridajte bylinky, korenie alebo syr, čokoľvek máte radi, a netrvá dlho, kým sa upečie. Vytvorte balíčky, ktoré sa dobre uzavrú, a dajte ich na plech na pečenie.

Získate šťavnaté jedlo plné chuti, jemné, chrumkavé a zdravé. Na jeho prípravu nebudete potrebovať žiadny tuk. A žiadne náčinie. Tento spôsob vymysleli Francúzi a nazýva sa „en papillote“.

Zabalte do nej jedlo

Papier na pečenie poslúži ako náhrada za plast, v ktorom ste si priniesli tvrdý syr z obchodu. Ak ho v ňom necháte, riskujete, že čoskoro splesnivie. Pergamen však dá syru možnosť opäť dýchať a predĺži jeho životnosť.

Veľká Slúži na oddelenie plátkov jemných kuracích pŕsktoré sa chystáte zmraziť. Po vytiahnutí sa budú oddeľovať oveľa lepšie bez rizika roztrhnutia. Môžete použiť aj papier na pečenie na oddelenie hamburgerov alebo zeleniny. Po zmrazení sa už nezlepia.

Pomôže vám to pri vaľkaní cesta a zdobení.

Môžete na nej váľať cesto, aby ste zabránili neporiadku na kuchynskej linke. Aj prenášanie cesta na plech bude jednoduchšie.

V neposlednom rade je to skvelá náhrada za zdobičku na krém. Stačí z neho vykrojiť štvorec, vyvaľkať ho do tvaru kornútka a môžete začať zdobiť. Širšiu vrchnú časť naplňte krémom alebo čokoládou, užšiu spodnú časť upravte na požadovanú veľkosť a bude sa vám to dariť lepšie ako s plastovým vreckom.

Shutterstock

admin/ author of the article
Loading...
GMZion