Rýchle, lacné a mimoriadne účinné: Vyzradím vám tajomstvo, ako odstrániť zápach z jedla, ktorý preniká do kuchyne.

Či už z vášne alebo z nutnosti, keď sa dostaneme k sporáku, v kuchyni často zostáva nasiaknutý zápach jedla: ako ho odstrániť?

Všetci vieme, že existuje množstvo potravín, ktoré pri varení zanechávajú v dome a najmä v kuchyni nie príliš príjemný zápach. Spomeňte si napríklad na vyprážanie, niektorú zeleninu, ryby. Ide o nepríjemný, obťažujúci zápach, ktorý v najhorších prípadoch pretrváva aj niekoľko dní. To však neznamená, že sa musíme vzdať pôžitku z niektorých pochúťok len preto, aby naše izby vždy príjemne voňali. Našťastie, v skutočnosti existuje beznákladový trik, ktorý môžete použiť na to, aby všetky nepríjemné pachy zmizli.

Mnohí z nás používajú bežné vonné spreje, klasické osviežovače vzduchu, ktoré však majú spravidla jednu chybu: zápach neodstránia, iba ho „prekryjú“. Dôsledkom je, že často sa situácia namiesto zlepšenia zhorší. Ako tento problém vyriešiť? Bez toho, aby ste minuli čo i len cent a využili veľmi jednoduchú metódu.

Zlé pachy v kuchyni: tajomstvo, ktoré ich bez nákladov odstráni

Možno to znie neuveriteľne, ale často sú najúčinnejšie riešenia zároveň najjednoduchšie a najlacnejšie. Tak ako v tomto prípade: to, čo potrebujeme, aby sme sa zbavili zápachu z varenia, je obyčajná prísada ktorú už pravdepodobne máme doma. Čo to je a ako ju použiť? Tu je to, čo potrebujete vedieť.

Spomínaný liek je. jedlá sóda. Áno, práve ten prášok, ktorý sme zvyknutí používať tak trochu ako divokú kartu v domácnosti: na čistenie, dezinfekciu a podobne. Ako dobre informovaní vedia, tento výrobok má schopnosť pohlcovať vlhkosť a pachy, následne je to práve to, čo potrebujeme na účinné potlačenie zápachu, ktorý sa často vytvára z kuchyne. Ako?

Najjednoduchším riešením je naliať dostatočné množstvo do misky a držať ju v miestnosti, kým sme pri fornelu.ich. Takto sa nepríjemný zápach nebude mať čas šíriť, pretože ho okamžite „zachytí“ prach. Zároveň ho môžeme využiť pre chladničku, rúru a umývačku riadu, z ktorých sa niekedy zápach šíri. Stačí do nich rovnakým spôsobom umiestniť misku s jedlou sódou. Lacné a veľmi jednoduché riešenie, ktoré má na dosah každý: vyskúšať ho nič nestojí!

admin/ author of the article
Loading...
GMZion