S prvým teplým počasím sú vaše potraviny vo veľkom ohrození: ako ich chrániť (aj v špajze)

Ako uchrániť potraviny, keď prídu horúčavy a teplota v špajze dosiahne štyridsať stupňov.

Keď sa teplota zvýši a teplo sa stane nadmerným, v potravinách môžu nastať degeneratívne procesy. Samozrejme, je dobré prijať opatrenia, aby k tomu nedošlo. Ako však postupovať, aby sa potraviny v dôsledku tepla a nadmerných teplôt nepokazili?

S príchodom teplého počasia, a najmä leta, sa vynára otázka, ako správne udržiavať potraviny, keď je veľmi horúco, aby sa nestali nebezpečnými pre naše zdravie.

Samozrejme je potrebné dodržiavať určité bezpečnostné opatrenia na ktoré často nemyslíme, ale ktoré sa ukazujú ako nevyhnutné na zachovanie hygienického profilu potravín, ktoré sa potom chystáme zjesť na obed alebo večeru.

Ako brániť potraviny v špajze pred horúčavami v letnom období.

Zdá sa to triviálne, ale začnime s tým. Na pomoc nám prichádza chladnička, spotrebič par excellence, ktorý nám umožňuje uchovávať potraviny pri nižšej teplote, ako je vonkajšia teplota, ktorá počas leta môže presiahnuť aj 45 stupňov. Ukladanie potravín do chladničky je nevyhnutné Aby vydržali dlhšie.

Je však potrebné používať prístroj rozumne. V prvom rade preto, aby ste ho nepoškodili a potom aby potraviny, ktoré v ňom skladujete, vydržali oveľa dlhšie a nepokazili sa. Napríklad, aby ste udržali konštantnú teplotu chladničky, musíte ju otvárať čo najmenej. A čo je najdôležitejšie. .

Ďalej sa obrátime na špajzu. Odborníci odporúčajú umiestniť potraviny v tesne uzavretých obaloch tým, že ich pri kúpe v supermarkete vyberiete z obalov, v ktorých sa nachádzajú. Platí to najmä pre cestoviny alebo ryžu, ktoré sa týmto spôsobom ochránia aj pred možným vznikom , hmyzu, ktorý často kontaminuje práve cestoviny a ryžu.

Ďalším kľúčovým krokom, ktorý je potrebné vziať do úvahy pri chrániť potraviny pri príchode tepla Je nákup potravín. Musíte si vybrať správny čas na nákup potravín. Do supermarketu je lepšie ísť počas najmenej horúcich hodín dňa. Teda skoro ráno alebo večer. A potom je veľmi dôležité neprerušiť chladiaci reťazec v prípade, že sa rozhodnete kúpiť potraviny, ktoré by sa mali uchovávať v chladničke alebo mrazničke.

A napokon, v prípade čerstvých produktov odobratých z chladiaceho pultu alebo mrazených potravín sa vybavte taškami vhodnými na prepravu mrazených potravín, ktoré udržujú potraviny v chlade. Ak je cesta zo supermarketu domov veľmi dlhá, môžete použiť nádoby, ako sú chladiace tašky, s pridaním falošných ľadových dlaždíc, ktoré udržia potraviny v chlade, kým prídete domov.

admin/ author of the article
Loading...
GMZion