Už žiadna neorganizovaná kuchyňa: odstráňte tieto pomôcky a nebudete musieť tráviť veľa času upratovaním

Malá alebo veľká kuchyňa, na tom nezáleží, ak chcete ušetriť čas na upratovanie, musíte vyhodiť niektoré nepotrebné predmety a tieto pomôcky.

Nezáleží na tom, či máte k dispozícii veľkú kuchyňu s ostrovčekom uprostred alebo malú, kompaktnú, blokovú kuchyňu, možno vyrezanú z jedálenského kúta. Dôležité je, aby lepšie zorganizovať svoj priestor a nestrácať čas upratovaním, je odstrániť zbytočnosti. Zbavte sa predmetov, ktoré nie sú užitočné, a pomôcok, bez ktorých sa zaobídete, a uvidíte, že váš život sa výrazne zmení.

Usporiadaná kuchyňa vám, amatérskym kuchárom, umožní efektívnejší a produktívnejší prístup k príprave jedál. Ani neviete, aké pohodlné a menej stresujúce je pracovať v kuchyni bez neporiadku, kde je všetko na svojom mieste, ľahko dostupné a vždy čisté. Aby ste to dokázali, odborníci ukazujú cestu: musíte si vyčleniť celý rad náčinia. Tu sú ich zoznamy.

Ako si zorganizovať kuchyňu, aby ste nestrácali čas upratovaním

Kuchyňa je jednou z miestností v dome, ktorú je potrebné často a dôkladne upratovať. Dôvod je jednoduchý, práve v kuchyni sa pripravuje jedlo a potom sa servíruje na stôl pre blízkych a hostí, takže všetky povrchy musia byť nielen čisté, ale aj dokonale vyčistené a dezinfikované, aby sa predišlo kontaminácii a prípadnému .

To znamená, že sa všetci zhodneme na tom, že upratovanie v kuchyni môže byť veľmi únavné pretože je to úloha, ktorá môže byť časovo náročná. Ako teda ušetriť trochu času a najmä námahy pri upratovaní? Je to však veľmi jednoduché, stačí mať dokonale zorganizovanú kuchyňu.

Aby sme sa rozlúčili s neorganizovanou kuchyňou, my v buttalapasta.co.uk. upozorňujeme vás na niekoľko trikov a tipov, o ktorých vás informujeme, pretože sa môžu ukázať ako veľmi užitočné. Zamyslite sa nad nimi! Najskôr dobre zhodnoťte všetky priestory, ktoré máte k dispozícii, a to v skrinkách špajze aj v zásuvkách.

Odstráňte prútené koše a iné nádoby z tkaných vlákien, ktoré sú zásobárňou prachu, baktérií a mikróbov. Radšej používajte hladké nádoby, najlepšie vyrobené z dreva.. Potom prejdite všetko, čo už nepoužívate alebo je zničené.

Poškodený nepriľnavý kuchynský riad vyhoďte, pretože okrem iného predstavuje zdravotné riziko, keďže sa z neho môžu do potravín uvoľňovať chemické látky. Sú tiež sa ťažko čistia, pretože potraviny sa často zlepia. a vytvárajú sa na nich povlaky. Ani pokrivené panvice už nie sú užitočné na dokonalé varenie, zbavte sa ich.

Potom sa zbavte rozbitých šálok a odštiepených tanierov., sú nebezpečné, pretože teplo z nápojov alebo jedla môže spôsobiť ich rozbitie, a aj keď ich umývate, musíte byť oveľa opatrnejší, pretože by ste sa mohli zraniť. Nakoniec odstráňte opotrebované drevené lyžice pretože v ich štrbinách sa hromadia nečistoty a baktérie, ktoré sa ťažko čistia.

admin/ author of the article
Loading...
GMZion