Žije na hrane, pacient sa vydal na cestu cnosti: teraz je uznávaným odborníkom na výživu

Životy na hrane nám prinášajú aj príbehy veľkej pomsty. Z chlapca vo veľkých ťažkostiach sa stal uznávaný odborník na výživu.

Reality šou sa zaoberá problémom hyperobezity a zamýšľa sa nad tým, ako môže zničiť život. Nie všetky príbehy majú šťastný koniec, niektoré sa v skutočnosti končia tragicky.

V Spojených štátoch je známa pod názvom Môj 600 librový život, program prišiel do Talianska v roku 2013 vysielanie v reálnom čase. Relácia bola prijatá s určitou skepsou, ale v krátkom čase sa stala referenčným bodom pre milióny divákov, ktorí sa nadchli pre príbehy, ktoré rozprávala.

Ústrednou postavou seriálu je iránsky lekár Younan Nowzaradan ktorý svojím neochvejným a charizmatickým spôsobom vedie hlavných hrdinov k možnosti vziať si späť svoj život. Opäť však nechýbajú kontroverzie namierené proti profesionálom aj produkcii.

Našli sa totiž aj takí, ktorí v nej videli spektakularizáciu utrpenia. Ako vo všetkom, čo vidíme v televízii, verejnosť bola rozdelená, pretože na druhej strane namiesto toho boli tí, ktorí vo vysielaní videli spôsob, ako zvýšiť povedomie proti problému, ktorý sa týka našej spoločnosti. Ale teraz Poďme si povedať dobrý príbeh so sladkou chuťou pomsty.

Z Život na hrane k budúcnosti odborníka na výživu

Príbeh, ktorý vám dnes rozprávame, je príbehom Aarona Washera, ktorý sa zúčastnil siedmej sezóny programu Životy na hrane. Chlapec sa v šou objavil v naozaj komplikovanom stave s s hmotnosťou nad 325 kg.

Najväčšia bolesť, ktorú muž prejavil, bola vidieť svojho chorého 76-ročného otca, ktorý sa o neho musel starať:Obávam sa, že v určitom okamihu to bude pre môjho otca príliš veľa, ale napriek tomu si nemôžem pomôcť a posielam ho kúpiť potraviny, ktoré chcem. Aj preto, že je to jediný spôsob.“

Aaronovi sa vďaka programu podarilo zmeniť svoj život, za jeden rok schudol takmer 140 kg. Niečo, čo upútalo pozornosť verejnosti, ktorá bola zvedavá aj na to, čo tento muž robil po odchode zo šou. Aaronovi sa podarilo obnoviť normálny chod vecí, obnoviť zdravý vzťah s otcom a starať sa o neho.

Nasledovali však aj srdcové komplikácie. Otec ho opustil v máji 2019, po tom, čo mu kvôli infekcii nohy museli amputovať aj prst. Po strate blízkeho však Aaron nestratil vôľu bojovať a pokračoval v chudnutí, dokonca sa stal „Nutrion Health Coach„.

admin/ author of the article
Loading...
GMZion