Aké veci by sa nemali prať v práčke

Foto:

Tieto veci by sa nemali prať v práčke

Ženy v domácnosti vedia, že oblečenie je potrebné pred praním roztriediť, aby

Kuchynské utierky sa tiež perú oddelene od ostatnej bielizne. Poznáte veci, ktoré by sa nikdy nemali prať v práčke?

Pranie nie je práve jednoduchá práca. Musíte však zohľadniť dôležité nuansy: teplotu prania, tkaninu, stupeň znečistenia a náplň bubna. Musíte tiež vedieť, že niektoré veci po vypraní v práčke budete musieť vyhodiť do koša, hovorí
Prostyle.

Športová obuv

V práčke by sa mali prať iba textilné tenisky pri vhodnej teplote a s tekutým pracím prostriedkom. Bežecké a vychádzkové tenisky sa môžu praním v práčke trvalo poškodiť.

Vankúše s prírodným perím

Sú veľmi „vrtošivé“, dlho schnú, ak nie sú dostatočne vysušené, môže sa v nich objaviť pleseň, perie sa rozpadáva a výrobok stráca svoj tvar. Je lepšie odniesť ho na čistenie do špeciálneho servisného strediska alebo do čistiarne.

Utierky z mikrovlákna

Takéto veci si vyžadujú ručné umývanie v teplom mydlovom roztoku. Po vypraní v práčke strácajú svoje absorpčné vlastnosti a stávajú sa nepoužiteľnými.

Väzby

Perte len ručne, ľahkými ťahmi, nemačkajte. Po praní v práčke stratí pánsky doplnok decentný vzhľad, tvar a farbu. Mimochodom, kravaty nemôžete ani žehliť.

Plavky

Tkanina plaviek je pomerne jemná, takže pri praní v práčke sa môže roztiahnuť, zdeformovať a stratiť farbu. Aj agresívny náraz práčky môže poškodiť ramienka a polámať kostice.

Predtým sme vám povedali,

oblečenie, uteráky, posteľnú bielizeň a vrchné klobúky. Koniec koncov, nie všetky veci potrebujú časté pranie.

admin/ author of the article
Loading...
GMZion