Ako často meniť hubku na riad

Foto:

Je dôležité často meniť hubku na umývanie riadu

Moderné ženy v domácnosti si nevedia predstaviť umývanie riadu bez špongie a saponátu. Dávno preč sú časy, keď sa riad drhol pieskom, sódou a handrami. Moderné čistiace prostriedky túto prácu uľahčujú a skvalitňujú. Musíte však počítať s tým, že niektoré z nich, napr.

sa nedajú používať dlhý čas a musia sa pravidelne vymieňať.

Hubka je neustále v kontakte s vlhkosťou a špinavými predmetmi: riadom, povrchmi, kuchynským náradím. Preto by ste mali vedieť, že sa v nej rýchlo začnú množiť baktérie. Samozrejme, môžete ju pravidelne čistiť octom a jedlou sódou, ale je lepšie ju včas vymeniť, hovorí
santeplusmag.

Ako často by som mal meniť hubku?

Hostesky si nemusia všimnúť čas a používať hubky veľmi dlho. Mali by sa však vymieňať raz týždenne. Pomôže to zabrániť šíreniu baktérií a udržiavať veci v poriadku a čistote.

Prečo sa huba stáva živnou pôdou pre baktérie?

Univerzita vo Furtwangene, Univerzita Justusa Liebicha v Giessene a Helmholtzovo centrum v Mníchove uskutočnili
výskum
a zistili, že v kuchynskej hubke sa nachádza až 362 rôznych druhov baktérií. Približne 50 % z nich patrí do rizikovej skupiny 2, t. j. sú potenciálne patogénne a nebezpečné pre malé deti, ľudí s oslabeným imunitným systémom, starších ľudí a ľudí s existujúcimi chronickými ochoreniami.

Neodporúča sa čistiť špongie v umývačke riadu, práčke alebo mikrovlnnej rúre. Najlepším riešením je jednoducho kúpiť novú. Existuje tiež mnoho spôsobov, ako nesprávne používať špongiu, ako napr,

alebo čistenie záchodovej misy, ale je lepšie to robiť s novou hubkou ako s použitou.

admin/ author of the article
Loading...
GMZion