Česi začali hádzať do záchoda hrozné veci. Manažéri potrubia toho majú plné zuby, bude sa to riešiť

Okrem predpokladaného obsahu a toaletného papiera do záchodovej misy nepatrí takmer nič. Dávajte si pozor, čo splachujete, môžete spôsobiť veľké škody na potrubí. Jeho čistenie alebo výmena je drahá záležitosť. Zistite, čo do záchodovej misy rozhodne nepatrí.

Pozor na kuchynské zvyšky

Upratovanie kuchyne je potrebné vykonávať niekoľkokrát denne, najmä ak máte malé deti alebo doma pripravujete teplé obedy či večere. Najjednoduchší spôsob, ako sa zbaviť kuchynských zvyškov, je spláchnuť ich do záchodovej misy. Predpokladáte, že veľké ústie odpadovej rúry odvedie zvyšky jedla neškodne do kanalizácie. Ale práve tuk z jedla poškodzuje potrubie a upcháva ho. Mastnota v potrubí sa potom pokrýva nečistotami a usadeninami a nie je ľahké zbaviť sa upchatého potrubia.

Nikdy nevylievajte olej

Olej z fritézy alebo panvice spolu s prepečenými zvyškami jedla nechajte vychladnúť. To je to najhoršie, čomu môžete odtokové potrubie vystaviť. Pripravte si vhodnú nádobu, napríklad krabicu od mlieka, odrežte jej vrch a použitý olej do nej zbierajte. Potom ho vyhoďte do koša určeného na olej.

Správna likvidácia kuchynského odpadu

Kuchynský odpad patrí do koša, niektoré druhy kuchynského odpadu možno vyhadzovať do ekologického koša. Kuchynský odpad nepatrí do potrubia, aj keď máte pri dreze umiestnený drvič. Zabráni sa tým aj nežiaducemu zápachu, ktorý by vychádzal z upchatého potrubia.

Kapesníky nie sú papier

Spláchnutie toaletného papiera nie je to isté ako spláchnutie papierovej kuchynskej utierky, vreckovky, prípadne vlhčenej utierky. Papieriky majú iné zloženie ako toaletný papier, nerozpúšťajú sa a spôsobujú upchatie potrubia. Buďte opatrní aj vtedy, ak do záchodovej misy vyhadzujete náplasti, odličovacie prípravky, hygienické vložky alebo rôzne vreckovky a drobné predmety. Všetky tieto veci sú spôsobom, ako upchať potrubie a ich riešenie bude trvať oveľa dlhšie ako prechádzka do koša. Samozrejme, bude to aj drahšie.

Foto: SITA, ref:[Zdroj:Shutterstock

admin/ author of the article
Loading...
GMZion