Môže mätová voda pomôcť pri chudnutí?

Strata váhy a dosiahnutie požadovaných výsledkov si vyžaduje úsilie, vytrvalosť a veľa odhodlania. Okrem stravy, ktorá hrá dôležitú úlohu pri chudnutí, voda s mätou môže to byť skvelý spôsob, ako sa zbaviť nadbytočných kilogramov.

Je mätová voda užitočná na chudnutie?

Mäta dodáva našim jedlám príjemnú vôňu. Menej známym faktom o nane je jej úloha ako výborné bylinky na detoxikáciu. Je nabitý živinami a bohatý na železo. Mäta, ktorá je počas leta k dispozícii v hojnom množstve, ponúka osviežujúci a jednoduchý spôsob, ako využiť svoje výhody prostredníctvom vody naplnenej mätou. Okrem toho sa verí, že je to dobrý nápoj pre všetkých, ktorí sa snažia schudnúť.

– Voda s mätou nám pomôže schudnúť, ale nie je to magický nástroj, pretože naštartuje detoxikačný proces organizmu. Cesta k chudnutiu si vyžaduje zdravú vyváženú stravu a pravidelné cvičenie, pričom začať s mätovou vodou môže túto cestu efektívne naštartovať – hovorí odborník na výživu Eti Jain.

Ako vyrobiť mätovú vodu

Komponenty:

  • pár lístkov mäty
  • voda

Postup:

  1. Nalejte 4 šálky čerstvej vody do pohára alebo fľaše s vodou.
  2. Umyte asi 4 vetvičky čerstvej mäty alebo asi 25-30 lístkov. Môžete si vziať toľko lístkov mäty, koľko chcete.
  3. Jemne rozdrvte listy.
  4. Vložte vetvičky mäty do vody a namočte ich.
  5. Nechajte vodu a mätu niekoľko hodín lúhovať, aby mäta mohla dodať vode chuť.

Týmto spôsobom sa živiny z mäty dostanú do vody, čím sa zvýši jej prínos. Táto voda sa môže konzumovať počas dňa a zvyšná mäta sa môže znova použiť v riadoch.

Kedy je najlepší čas piť mätovú vodu na chudnutie

Ak sa snažíme schudnúť, vodu s mätou mali by sme piť ráno. Môže sa konzumovať na lačný žalúdok, aby fungovali jeho detoxikačné vlastnosti. Aj keď ráno je ideálny čas, môžete ho piť počas dňa, pretože ponúka niekoľko výhod pri chudnutí.

Viac zdravotných výhod mätovej vody

Chudnutie nie je jedinou výhodou pitia mätovej vody. Ďalšie výhody mätovej vody, ktoré by sme mali vedieť, sú nasledovné:

1. Je bohatý na železo

Mäta je bohatá na železo a mätová voda nám môže pomôcť pokryť naše potreby železa, takže je obzvlášť užitočná pre ľudí s nedostatkom železa alebo .

2. Vyrovnáva hormóny

Na pôsobí ako superpotravina pokiaľ ide o riešenie hormonálnej nerovnováhy ako , problémy so štítnou žľazou a menopauza, vďaka svojim prirodzeným vlastnostiam, podľa výskumu publikovaného v .

3. Uľahčuje trávenie

Mentol vo vode s mätou poskytuje úľavu od kyslosti a podporuje tráveniezníženie nepohodlia spojeného s tráviacimi problémami, podľa štúdie publikovanej v .

4. Pomáha predchádzať nevoľnostiam počas tehotenstva

Tehotné ženy môžu používať mätovú vodu, pretože pomáha predchádzať nevoľnosti a refluxu a poskytuje tak veľmi potrebnú úľavu počas tehotenstva.

5. Poskytuje hydratáciu

Okrem zdravotných výhod slúži mätová voda aj ako a osviežujúci a hydratačný nápojčo nám pomáha prijať potrebné denné množstvo vody.

Má pitie mätovej vody nejaké vedľajšie účinky?

Aj keď všeobecne bezpečné na konzumáciumožno mätovú vodu nie je dobrý pre ľudí s chronickým ochorením obličiek alebo diabetickým ochorením obličiek. Pacienti s GERD môžu tiež pociťovať pálenie záhy, nevoľnosť a bolesti hlavy z konzumácie mätovej vody. Inak, mätová voda je bezpečná pre každého, bez obmedzenia jej spotreby.

admin/ author of the article
Loading...
GMZion