Na čo slúži guma v domácnosti

Foto:

Kancelárska gumička pomáha v každodennom živote

Mnohé zaujímavé lifehacky možno nájsť na rozsiahlom internete alebo počuť od našich starých mám. Nazývali ich triky

Napríklad si môžete prečítať noviny, alebo s nimi môžete vyleštiť okná, či odstrániť vlhkosť a nepríjemný zápach z topánok.

Wanna! rozpráva o fantastických trikoch staršej generácie, ktoré sú dnes úplne prijateľné. Obyčajná kancelárska gumička, ktorú deti používajú na mazanie chýb v zošitoch, pomôže zjednodušiť upratovanie domu.

Metóda č. 1

Niekedy môže športová obuv zanechať na podlahe nepekné čierne šmuhy. Ani silné domáce chemikálie ich nedokážu vyčistiť. Snažte sa v obchode kúpiť čo najväčšiu kancelársku hubku. S jej pomocou stopy z tenisiek zmiznú priamo pred vašimi očami. Je lepšie pôsobiť na suchej podlahe, pretože na mokrej nebude špongia dobre fungovať.

Metóda č. 2

Ak ste dlho a dôkladne umývali okná a počas slnečného dňa sa pozriete von a zistíte, že na skle sú šmuhy a pruhy – nie je potrebné ich znovu umývať. Stačí, ak povrch skla pretriete kancelárskou hubkou a osušíte špeciálnou handričkou, ktorá nepúšťa vlákna.

Predtým sme písali, ako vytvoriť

Na to je potrebné použiť roztok jednoduchých zložiek, ktorý si môžete vyrobiť sami. Na špinu a šmuhy na oknách budete môcť zabudnúť na niekoľko mesiacov.

admin/ author of the article
Loading...
GMZion