Účinné ľudové lieky na opuchnuté koleno

Koleno je kĺb, ktorý spája stehennú kosť (femur) s predkolením (holennou kosťou) a kolenom (patella) a je najväčším kĺbom v našom tele, a teda aj najviac zaťažovaným, pretože nesie veľkú telesnú hmotnosť.

Opuchnuté koleno je stav, pri ktorom sa v kolennom kĺbe hromadí tekutina a môže byť spôsobené traumou, ako sú športové zranenia alebo artritída. Keď koleno opuchne, treba to brať ako znamenie, že sa v kolennom kĺbe alebo okolo neho hromadí tekutina. Koleno je kĺb, ktorý spája stehennú kosť (femur) s predkolením (holennou kosťou) a kolenom (patella) a je najväčším kĺbom v našom tele. Kolená obsahujú aj chrupavky, svaly, väzy a nervy a všetko, čo poškodzuje alebo dráždi koleno, môže spôsobiť opuch.

Symptómy, ktoré naznačujú zápal kolenného kĺbu

Okrem viditeľného opuchu kolenného kĺbu je tento problém sprevádzaný ďalšími príznakmi, ako sú:

Odstránenie tekutiny môže pomôcť znížiť bolesť a stuhnutosť spôsobenú opuchom a keď je známa základná príčina, môže sa začať liečba. Lekári to uvádzajú väčšina príčin opuchu kolena sa dá liečiť doma pokojom a voľnopredajnými liekmi, a ak osoba zažila traumu alebo športové zranenie, vyšetrenie je povinné. Ak sa lieči doma a opuch do niekoľkých dní neustúpi, ak sa k nemu pridružia silné bolesti alebo sa koleno už nedá hýbať, je povinná aj prehliadka u lekára.

Aké prírodné prostriedky sú účinné na opuchnuté koleno?

Kolenný kĺb je náchylný na zranenia a opuchy, pretože ako najväčší kĺb v tele má funkciu niesť veľkú telesnú hmotnosť. Pretože akékoľvek poškodenie kolena môže mať za následok nadmerné hromadenie kĺbovej tekutiny. Okrem medikamentóznej liečby existujú aj prírodné prostriedky na opuchnuté kolená, ktoré môžu poskytnúť úľavu, napríklad prikladanie studených obkladov alebo kúpeľov. Ľahké cvičenie a udržiavanie normálnej telesnej hmotnosti môže tiež pomôcť znížiť opuch.

Ocot a soľ je starý ľudový liek na opuchnuté a bolestivé kolená – Na 3 šálky pridajte jednu šálku soli. Potom všetko dobre premiešajte a namočte do toho gázu alebo inú bavlnenú látku, ktorá tento roztok absorbuje. Obviažte bolestivé alebo opuchnuté koleno gázou. Tento ľudový liek sa najlepšie aplikuje večer, aby mohol pôsobiť cez noc, kým noha odpočíva.

Zázvorový extrakt je dostupný v mnohých formách – ako doplnok, čaj, mleté ​​korenie alebo surový koreň. Autori štúdie z roku 2015 zistili, že pomohla znížiť bolesť pri artritíde, keď ju ľudia používali spolu s predpísanou liečbou.

Bravčový tuk a čerstvá kapusta odpradávna sa používa ako liek na opuchnuté kolená. Umyte ho v 9 vode a rozotrite na koleno. Na to položte dva rozklepané listy čerstvej kapusty, potom ľanové plátno a nakoniec alobal. Tento obklad by sa mal uchovávať celú noc.

V roku 2011 tím vedcov skúmal ich účinky na úľavu od bolesti mastichy zo škorice, zázvoru, mastichy a sezamového oleja. Zistili, že masť bola rovnako účinná ako krémy na artritídu obsahujúce salicylát, lokálnu liečbu na úľavu od bolesti. Niektorí ľudia zistili, že tieto typy liekov fungujú, ale nie je dostatok dôkazov, ktoré by dokázali, že akákoľvek bylinná terapia má významný vplyv na bolesť kolien. Pred vyskúšaním akéhokoľvek alternatívneho lieku je preto vhodné vždy sa poradiť s lekárom alebo lekárnikom.

admin/ author of the article
Loading...
GMZion