Veľmi zvedavý! Ako môžete nakŕmiť jaštericu

Ak patríte k tým, ktorí dávajú prednosť exotickým domácim miláčikom viac ako typickým psom a mačkám, je pravdepodobné, že si v určitom okamihu budete chcieť nejakého adoptovať. Na to si musíte pripraviť priestor a nechať ho doma v teráriu. A ak to uvidíte vo svojej záhrade, chcem vedieť, ako nakŕmiť jaštericu.

V prírode sa tieto zvieratá živia živou návnadou. Teda drobný hmyz, ktorý lovia pri pohybe. Samozrejme, keďže sa vaša jašterica nebude pohybovať, budete sa musieť postarať o to, aby ste jej poskytli potrebné zásoby, aby bola v dobrom stave. A napriek tomu, čo sa môže zdať, kŕmenie takýchto plazov je jednoduchšie, ako si myslíte.

Ako môžete nakŕmiť jaštericu

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je zistiť, do ktorej rodiny patrí exemplár, ktorý máte doma, pretože zvyčajne hovoríme jašterice, keď hovoríme o niektorej z nasledujúcich klasifikácií: Lacertidae, Gekkonidae a Phrynosomatidae. Všetky majú spoločné vlastnosti, no niektoré ich odlišujú. Preto je dôležité rozlišovať, aký druh zvieraťa je ten váš.

Akonáhle to urobíte, majte na pamäti, že zviera musí jesť niekoľkokrát denne. Najmä počas prvých rokov života. Do krabice musíte vložiť živý hmyz – cvrčky, červy a podobne, aby ste napodobnili ich životné podmienky v prírode. Rýchlo ich vylovia a zožerú, ale nemali by ste byť prekvapení, ak ich v niektorých prípadoch nechajú chodiť, aby sa nakŕmili neskôr.

  1. Bez ohľadu na to, čím kŕmite jaštericu, je dôležité, aby ste vedeli, že by ste to mali vždy kŕmiť živú korisť aby uspokojili svoj lovecký pud.
  2. Zvyčajne, keď sa jašterice chovajú doma, jedia červy a chovali cvrčky len nakŕmiť jašterice.
  3. V prípade, že musíte kŕmiť poľnú jaštericu.
  4. okrem toho Jašterica, ktorá je na poli alebo v záhrade, sa k človeku nikdy nepriblíži. jesť.
  5. Ak nemáte larvy alebo červy, ako sme spomenuli, môžete sa tiež rozhodnúť dať svojej jašterice živé muchy respchrobáky a lienky a zvyknú si ich aj celkom obľúbiť.
  6. Na druhej strane, ak nemáte žiadny hmyz, môžete mať na pamäti, že jašterice jedia aj zmes vyrobenú z vajcia a mleté ​​mäso.
  7. Niektoré môžeme použiť aj na kŕmenie jašterice pár kúskov ovocia alebo misku vody s trochou medu.

Mnoho druhov dopĺňa svoju stravu ovocím a zeleninou, takže zistite, či váš pes môže jesť tieto potraviny. Za predpokladu, že je to tak, mali by ste ich nakrájať na malé kúsky a nechať vo vnútri terária, aby ich mohli jesť kedykoľvek budú chcieť.

Nakoniec, ak už nejaký čas nezožrali hmyz alebo kúsok ovocia či zeleniny, mali by ste ho z terária odstrániť.

admin/ author of the article
Loading...
GMZion