3 šikovné spôsoby, ako zalievať paradajky bez práce. Stačí vám PET fľaša alebo hrniec

Každý si chce vypestovať vlastnú chutnú úrodu, ale samozrejme nič nie je zadarmo. Plody, ktoré toto leto zozbierate, sú dôkazom času a práce, ktoré ste vynaložili počas uplynulých mesiacov. Času nie je nazvyš a niekedy nestihnete urobiť všetko, čo treba na záhone urobiť. Preto je dobré, aby ste si prácu čo najviac zjednodušili. Tu sú tri tipy, ako zalievať paradajky takmer bez práce.

Hrnce Olla sú hitom

Takzvané olla nádoby sa stávajú hitom. Ide v podstate o vzkriesenie starobylej metódy, ktorú používali naši predkovia. Nádoby z pálenej hliny sa umiestňovali do zeme v tesnej blízkosti rastliny a dodávali vodu podľa toho, ako ju rastlina potrebovala. Dnes je tento spôsob zavlažovania opäť v móde. Stačí si kúpiť nádobu olla, správne ju umiestniť, naplniť vodou a nechať ju robiť prácu za vás. Alebo si takúto nádobu môžete vyrobiť doma vlastnými rukami a ušetriť peniaze.

Všetko, čo potrebujete, je neglazovaná hlinená nádoba a podložka. Výhodou tohto spôsobu zalievania je, že je vhodný nielen pre paradajky, ale môžete ním zalievať aj iné rastliny. Je vhodná aj na zalievanie záhonov, skleníkov a balkónov.

Používajte staré PET fľaše

Ak nemáte prebytok hlinených nádob, použite staré PET fľaše na vytvorenie dômyselného systému kvapkovej závlahy.

Je to systém, ktorý šetrí vodu, pretože sa vždy dostane na správne miesto. Čo na jeho výrobu potrebujete? Dôležité je mať dve fľaše rôznych priemerov, aby ste mohli jednu vložiť do druhej a systém fungoval, pásy staršej nepotrebnej látky a hliníkovú fóliu. Pomocou nich vytvorte zásobník vody a knôt, ktorým budete životodarnú tekutinu postupne dávkovať k rastlinám. Je na vás, aby ste občas doplnili plastovú fľašu.

Plastová fľaša druhýkrát

Zvezte sa na vlne fyziky druhýkrát a vyrobte si dômyselný zavlažovací systém pomocou plastovej fľaše, povrázku a špáradiel.

Na zalievanie dvoch rastlín vám stačí jedna veľká plastová fľaša a savý povrázok. Nastrihajte dva dostatočne dlhé kusy povrázku. Je dôležité, aby jeden koniec šnúrky siahal na dno fľaše a druhý koniec na pôdu rastliny, ktorú chcete polievať. Naplňte fľašu vodou a vložte do nej oba motúzy, ktoré ponorte do vody, aby nasiakli vodu. Potom, ako môžete vidieť vo videu, ich pomocou špáradla upevnite na vhodnom mieste a nechajte fyzikálne zákony pracovať za vás.

Zdroje: , , , , ,

admin/ author of the article
Loading...
GMZion