Ako vyrobiť závesný kvetináč: 3 geniálne jednoduché originálne nápady za babku

V súčasnosti má každý kvetináč. Ale závesný kvetináč, to je úžasné! Môže skrášliť vchod do domu alebo povýšiť terasu na raj na zemi. Závesný kvetináč si môžete kúpiť za pár korún v hobby obchode, ale zaujímavejší je ten, ktorý si vyrobíte sami. Poradíme vám tri rôzne typy závesných kvetináčov, ktoré si môžete vyrobiť jednoducho, rýchlo a lacno.

Paráda so starým cedníkom

Máte doma starý cedník? Potom ho určite nevyhadzujte, pretože teraz je jeho veľká chvíľa slávy. Ako na to? Starý kovový cedník vyložte netkanou mulčovacou textíliou a naplňte ho substrátom na balkónové rastliny. Zasaďte doň sadenice, zalejte ich a máte hotovo. Nakoniec upevnite záhradný cedník pomocou dvoch háčikov a reťaze na vybrané miesto. Bude neprehliadnuteľná!

Kôš v hlavnej úlohe

Starý prútený košík je vhodný len na huby a ak je väčší, tak aj na drevo. Ak však máte nejaký prútený poklad navyše, môžete ho použiť práve ako závesný kvetináč do záhrady alebo na terasu.

Pripravte si 4 karabínky a zaveste ich na štyri miesta okolo otvoru. Dbajte na to, aby boli háčiky v rovnakej vzdialenosti od seba, pretože od nich bude závisieť hmotnosť celého koša. Potom ku karabínkam pripevnite reťaze rovnakej dĺžky a na druhom konci ich spojte háčikom. Kôš vyložte netkanou mulčovacou textíliou, naplňte ho substrátom a zasaďte doň sadenice. A voilà, závesný kvetináč je hotový!

Keramika „vo vzduchu“

Závesný kvetináč si môžete vyrobiť aj z obyčajného hlineného kvetináča. Nastrihajte 8 rovnakých dĺžok prírodného lana a jeden koniec zauzlite. Potom povrazy prevlečte cez vnútornú stranu kvetináča, ako keby ste navliekali korálky.

Chápete? Potom laná rozdeľte na štyri časti po dvoch kusoch. Rozstrihnite ich tak, aby každý z nich nadväzoval na štvrtinu dna. V mieste ohybu nádoby urobte uzly a zaistite ich tavnou lepiacou pištoľou. Potom z každej dvojice povrazov vezmite jeden a zauzlite ho k ďalšiemu povrazu, aby ste vytvorili efekt podobný sieťovým vreckám. Takto opleťte celú nádobu. Nakoniec povrázky zviažte a môžete začať sadiť.

Ako zasadiť závesný kvetináč

V závesných kvetináčoch najviac vyniknú všetky previsnuté rastliny, ako sú muškáty, begónie, petúnie, lobélie alebo verbeny. Jednotlivé kvety môžete kombinovať a vytvárať tak pestré kompozície. Bylinky (napríklad previsnutá mäta) alebo previsnuté jahody tiež vyzerajú pekne v kvetináčoch a dajú sa použiť aj ako dekorácia.

Kam zavesiť túto krásu?

Najlepší je drevený trám v pergole alebo v nejakom prístrešku. Poskytne pevnú oporu a zároveň zabráni prievanu, ktorý môže kvetom škodiť. Vŕtanie háku do trámu nie je až taká práca. Stačí vŕtačkou alebo ručnou vŕtačkou vyvŕtať do dreva otvor a potom do neho nasadiť hák so závitom. Dajte pozor, aby otvor nebol príliš hlboký, inak bude hák „klokotať“ a môže byť nestabilný.

Zdroje,

admin/ author of the article
Loading...
GMZion