Cukety potrebujú na záhone veľa miesta. Vysaďte ich na kompost, budú obrovské

Cukety sú skvelou zeleninou, ktorá neodmysliteľne patrí k letu. Sú plné vitamínov a minerálov a vďaka svojmu zloženiu sú veľmi vhodné na chudnutie. Ich konzumácia prospieva zdraviu a v kuchyni sa dajú využiť na sto spôsobov. Napokon, vedeli ste, že cukety sa dajú jesť aj surové? Ak nemáte miesto na ich pestovanie, dajte ich na kompost, budú sa kráľovsky vyvíjať a vy sa nebudete musieť namáhať s ich zberom.

Nenáročná zelenina

Nie sú nijako náročné a nepotrebujú žiadne špeciálne zaobchádzanie. Ak cuketám poskytnete teplo, svetlo, vodu a výživnú pôdu, bohato sa vám odmenia.

Cukety nie sú len podlhovasté zelené rastliny. Môžete vyskúšať aj žlté alebo okrúhle. Pre veľkú rodinu postačia dve rastliny v plnej sile. Ak dáte cuketám výživnú pôdu, nebudete vedieť, kam s úrodou.

Kompost sa o to postará

Cukety sú pomerne náročné na priestor, takže sa ťažko zmestia do bežného záhonu. Nehrubý problém, kam ich umiestniť, sa dá vyriešiť celkom elegantne. Stačí ich zasadiť do kompostu! Kompost je ideálnym miestom na výsadbu viacerých druhov zeleniny naraz. A ak ho už máte, bola by škoda ho nevyužiť. A keď vám na kompostovisku vyrastie chutná zelenina, poteší nielen vaše oko, ale aj chuťové poháriky.

Vtip je v kalorickej hodnote

Prečo je kompost také skvelé miesto? Cuketám sa jednoducho darí v bohato výživnej pôde, ale samozrejme aj vďaka kalorickej hodnote kompostu. Ak kompost navyše mulčujete slamou alebo sušenou trávou, úspech je zaručený. Mulč ochráni cukety pred hnilobou plodov a hranica kompostu vytvorí prirodzenú bariéru proti slimákom.

Čo pestovať s cuketami?

Máte ešte nejaké miesto? Vyplňte ho inou zeleninou.

Uhorkám sa bude v komposte výborne dariť, teraz je ideálny čas na to, aby v júli začali plodiť. Nezabudnite im však poskytnúť nejakú oporu, na ktorej budú môcť stúpať, čo uhorky veľmi rady robia. Pomôže im to prosperovať a ochráni ich to pred plesňami a hnilobou.

Nezabudnite na tekvice hokkaido. Môžete ich začať pestovať zo semien. Ľahko vyklíčia na výživnom komposte a opäť postačí jedna alebo dve rastliny. Budete ich mať zásobu na celú zimnú sezónu. Nepodceňujte mulčovanie slamou alebo sušenou trávou, ktoré slimákom sťaží prístup k chutným listom tekvice. Nechajte hokkaido ťahať sa po zemi, nájde si svoju cestu. Pri všetkých troch druhoch zeleniny nezabudnite na výdatnú zálievku.

Zdroje,

admin/ author of the article
Loading...
GMZion