Fantastická úroda šalátu: PET fľaše ho vypestujú za vás, slimáky nemajú šancu

Vertikálne záhrady sú čoraz populárnejšie, pretože šetria miesto a poskytujú oveľa viac možností. Navyše na ich výrobu sú potrebné prakticky len PET fľaše a šnúrky. Zvyšok je na vašej zručnosti. Úroda z nich je skvelá a takmer bezpracná. Poďme začať, ukážeme vám, ako na to!

Môžete začať od semienka

Šalát môžete začať pestovať zo semien.

Sadenice sú ideálne na pestovanie v plastových fľašiach. Postup je jednoduchý a má niekoľko pozitív.

Recyklujte a užívajte si

Plastové fľaše sú dostupné na každom mieste. Ak si kupujete balenú vodu alebo pijete limonády, určite ich nájdete aj u vás doma. Nemusíte ich teda nosiť do kontajnera, ale urobte z nich užitočných pomocníkov. Nebude vás to stáť takmer nič, fľaše krásne zrecyklujete a vytvorením vertikálnej záhrady ušetríte veľa času a vody. Ešte lepšou správou je, že takúto záhradu môžete ľahko umiestniť na balkón alebo terasu. Môžete teda pestovať plodiny aj bez záhrady. A pri pohľade na úrodu pokrývajúcu terasu sa dostaví príjemný pocit blaženosti.

Fľaša a povrázok

Na pestovanie sú vhodné väčšie fľaše, napríklad dvojlitrové fľaše od minerálky. Rozrežte ich na polovicu tak, aby sa horná polovica s hrdlom smerom nadol dala vložiť do spodnej polovice. V uzávere urobte dostatočne veľký otvor, aby ste ním mohli prevliecť šnúrku. Nahrejte skrutkovač alebo klinec, aby sa otvor ľahko urobil. Potom cez ňu prestrčte hrubší povrázok, ktorý dobre saje vodu, alebo dostatočne dlhý pás látky. Tie budú fungovať ako knôt, ktorý privedie a odvedie životodarnú tekutinu na správne miesto.

Zostáva už len vypáliť do dna fľaše otvory na povrázky potrebné na zavesenie. Stačia tri otvory. Prevlečte cez ne povrázky a myslite na to, že očká budú dostatočne dlhé na zavesenie plastového kvetináča a zároveň poskytnú dostatok priestoru na rast šalátu. Potom už len vyberte vhodný substrát, naplňte ním vrchný kvetináč a zasaďte sadenicu šalátu.

Do spodnej časti nalejte vodu, vložte do nej vrchnú časť so sadenicou a látkovým knôtom a už len zaveste na vhodné miesto. Knôt bude podľa potreby dávkovať vodu, je na vás, aby ste zásobník občas skontrolovali a v prípade potreby doplnili tekutinu.

Zdroje: , , ,

admin/ author of the article
Loading...
GMZion