Ku koncu tohto týždňa očakávame silný nárazový vietor, miestami do 70-80 km cez Podunajskú nížinu a pozdĺž severného pobrežia Čierneho mora. za hodinu.

Vo vysokých špičkách sa očakávajú hodnoty hurikánov. Dôvodom silného vetra je invázny dobre definovaný studený atmosférický front. V strednom a severovýchodnom Bulharsku sú miestami možné aj nárazy s rýchlosťou 90-100 km/h, uvádza MeteoBalkans.

V sobotu počas dňa očakávame ďalšie zhoršenie počasia, po prechode studeného atmosférického frontu zrážky nad západným a stredným Bulharskom postupne zasypú aj východné oblasti. Vietor sa opäť posunie od severozápadu, zosilnie a prinesie so sebou studený vzduch.

Fúkať bude mierny až silný vietor. Jeho nárazy budú dosahovať 55-70 km/h. Žltý kód Rada: Dávajte pozor na možné predmety vo vzduchu, zlomené konáre a úlomky.

Fúkať bude silný až víchricový vietor. Jeho nárazy budú dosahovať 75-90 km/h. Oranžová rada – dávajte si pozor na možné väčšie škody, ako sú štrukturálne poškodenie budov, vyvrátené stromy, zlomené konáre a lietajúce predmety. Možné sú aj problémy s napájaním.