Muscari milujú tieto lacné tabletky z lekárne. Krásne rozkvitnú

Muškáty môže pestovať každý. Táto rastlina si vyžaduje len pravidelné zalievanie a raz za čas hnojenie. Škodcov a chorôb sa naozaj nemusíte obávať, pretože je voči nim veľmi odolná.

Chceli by ste mať záplavu kvetov, ktorú vám bude každý závidieť? Máme pre vás riešenie! Trik je veľmi jednoduchý a stačí vám naň jedna tabletka z lekárne.

Rôzne druhy muškátov

Muškáty sú obľúbené najmä pre svoje farebné kvety, ktoré môžu mať rôzne tvary a farby. Môžete si vybrať muškáty s jednoduchými alebo plnými kvetmi sfarbenými do bielej, lososovej, ružovej, červenej, fialovej a ďalších odtieňov. Zároveň sa líšia aj listy jednotlivých odrôd. Môžu mať rôzne odtiene zelenej, ale aj viacfarebné, žilkované alebo dokonca mramorované.

Vhodný biotop

Aby muškáty bohato kvitli, musia byť umiestnené na slnečnom mieste. Ak ich budete mať otočené na sever, namiesto kvitnutia budú ďalej rásť. Dôležitý je aj počet rastlín v kvetináči. Na 60 cm nevysádzajte viac ako 5 rastlín, inak hrozí slabý rast aj slabé kvitnutie.

Presádzajte raz za čas

Pravidelné presádzanie je významným stimulom pre bohaté kvitnutie. Muscari by sa mali presádzať aspoň raz za dva roky. Ak ich necháte v rovnakej pôde alebo substráte dlhšie, bude to mať negatívny vplyv na celé kvetenstvo rastliny. Dôležité je tiež pamätať na to, že substráty s rašelinou sú absolútne nevhodné kvôli ich kyslosti.

Domáce riešenie pre niekoľko korún

Existujú špeciálne hnojivá pre bohaté kvitnutie pelargónií, ktoré sú predražené a plné chemikálií. Namiesto toho vyskúšajte domáci organický roztok, ktorý vás nezanechá so záplavou kvetov! Rozpustite jednu tabletu vitamínu B v 2 litroch vody. Muškáty najprv zalejte čistou vodou a potom použite vitamínové hnojivo. Hnojte ich raz za dva týždne a sýto sfarbené kvety sa objavia čo nevidieť.

Účinné hnojivo do kvetináčov

Ďalším typom domáceho hnojiva, ktoré je veľmi prospešné pre muškáty, je roztok s jódom. Aj ten je bežne dostupný v každej lekárni. Do litra dažďovej vody dajte 1-2 kvapky jódu. Roztok zmiešajte a raz za mesiac ho nalejte do vnútra kvetináča. Nikdy ho však nelejte priamo na korene, pretože vyššia koncentrácia jódu by ich mohla spáliť.

Zdroje: , ,

admin/ author of the article
Loading...
GMZion