Ako často zalievať sukulenty

Sukulenty sa pestujú ľahko. Svetlo je pre ne dôležitejšie ako napríklad voda. Občas však potrebujú vodu. Ako zistíte, kedy je čas zaliať?

Sukulenty rastú divoko v púšťach a polopúšťach. Darí sa im v tropickom alebo subtropickom podnebí. Pri ich pestovaní doma je dôležité, aby sa prostredie čo najviac približovalo ich prirodzenému prostrediu. Preto je nevyhnutné teplo a svetlo.

Ideálne prostredie

Máte doma veľké okná? Potom je takmer isté, že sa vám doma darí sukulentom. Problematické môže byť, ak máte okná orientované na sever a nemáte veľa svetla. Môžete ich umelo osvetliť alebo to jednoducho skúsiť. Väčšina si poradí tak či onak.

Najlepšie je, ak na ne svieti slnko 12 hodín denne. To sa však doma ťažko dosahuje. Ale aj tak ich skúste umiestniť do skleníka alebo k oknu.

Ako často ich zalievať?

Veľa závisí od ročného obdobia. V lete ich zalievajte málo a len večer. Potrebujú len dostatok svetla. Na jeseň ich zalievajte o niečo viac, kým nezačne obdobie dažďov. V zime sukulenty prestaňte polievať úplne.

Najlepšie zo všetkého je zalievať sukulenty vtedy, keď si o to samy pýtajú. Spoznáte to podľa opadávajúcich listov. Vysychajú a postupne opadávajú.

Zdroj: living.iprima.cz

admin/ author of the article
Loading...
GMZion