Ako pestovať bambus v byte

Poznáte bambusy? A vedeli ste, že ich môžete celkom pohodlne pestovať aj doma? Ako na to, sa dozviete v tomto článku.

Bambus je exotická rastlina, ktorú určite neuvidíte v každom byte. Väčšinou u nás , a to ešte prežíva len na niektorých miestach. Môžete si ho však vypestovať a pochváliť sa ním. Existuje mnoho druhov bambusu a každý si vyžaduje trochu inú starostlivosť. Ako sa v tom vyznať?

Všetky bambusy potrebujú jednu

A to je priepustná čerstvá pôda. To je určite nerastú v hline, piesku atď.. Najlepšou kombináciou je pôda a kompost s pieskom. Preto, keď sa rozhodnete pestovať bambusy v kvetináčoch Doma sa snažte čo najviac napodobniť pôdu a obohatiť ju kompostom.

Bambus by mal byť v závetrí, ideálne nie priamo pri okne. Bambusy tiež nezvládajú náhle prechody medzi suchom, mrazom, vetrom atď. Preto sa im skôr darí v interiéri ako napríklad vonku pod vplyvom nášho počasia.

Voda, voda. Najmä mladé rastliny. To, že potrebujú vodu, spoznáte podľa toho, že sa im krútia listy – chránia ich tak pred odparovaním vody. Pozor však na nadmerné zavlažovanie. Bambus je na to náchylný.

Pestovanie v byte

Bambus môžete pestovať v kvetináči aj vo vode. Verzia v kvetináči zvyčajne potrebuje spomínanú čistú pôdu, vyskúšať môžete rašelinu. Zalievajte približne dvakrát týždenne. Na jar prihnojujte bežným hnojivom pre izbové rastliny.

Variant vo vode je jednoduchšie. Kúpte si narezaný bambus a vložte ho do vázy. Pravidelne vymieňajte vodu a za niekoľko týždňov uvidíte, že bambus začal tvoriť korene. Jemne ich zastrihnite nožnicami. Odstráňte suché stonky.

Zdroj: bambusy.cz, ifaster.cz

admin/ author of the article
Loading...
GMZion