Ako prinútiť barborky kvitnúť

4. decembra sa slávi sviatok Barbory. Starý český zvyk hovorí, že sa má ísť vybrať „barborka“ k vám domov. Ak urobíte správnu vec, budú kvitnúť.

Naši predkovia čítali svoju budúcnosť – či budú bohatí, zdraví atď. Najčastejšie chodili mladé slobodné dievčatá na barboreku, aby zistili, či sa budúci rok vydajú a prípadne za koho.

Choďte si pre barborky a nechajte ich na Vianoce rozkvitnúť

Barborky sa strihajú z trniek a čerešní, ale dobre fungujú aj iné ovocné stromy. Ak vám na Štedrý deň rozkvitnú, znamená to, že všetko vyjde tak, ako chcete. Ak sa vrátime k zvyku zistiť, či sa budete vydávať, potom dúfajte, že na Štedrý deň rozkvitne vetvička. Ak máte viac ako jedného nápadníka, narežte viac vetvičiek a každú z nich pomenujte po jednom z nápadníkov.

Ak chcete, aby vetvičky len kvitli

Potom im môžete trochu pomôcť. Odrežte ich najneskôr do 4. decembra, potom už nebudú mať čas kvitnúť. Konáre narežte šikmo ostrým, čistým nožom. Na niekoľko dní uložte vetvičky na chladné miesto, aby neutrpeli teplotný šok. Po niekoľkých dňoch ich umiestnite do blízkosti vykurovacieho telesa. Pravidelne vymieňajte vodu.

Zdroj: bydlimekvalitne.cz

admin/ author of the article
Loading...
GMZion