Ako sa starať o stromček v kvetináči, aby prežil Vianoce?

Strom v kontajneri sa stáva čoraz obľúbenejšou možnosťou. Udržať ho silný však nie je jednoduché. Potrebuje vodu a tieň. Ako to presne urobiť?

Toto je pekná ekologická možnosť. Stromček vám poslúži ako vianočná nevyhnutnosť a po sviatkoch mu dáte šancu dožiť pekný život vo vašej záhrade, na chate a pod. Musíte sa však oň od začiatku starať. Ako presne?

Predtým, ako si ho prinesiete domov

Nezabudnite ho aklimatizovať. Tento proces veľmi závisí od toho, aké je vonku počasie. Ak už vonku mrzne, aklimatizácia bude trvať dlhšie, ako keď je vonku napríklad 10 stupňov. Ak stromček prenesiete z chladu do tepla, vytvoríte v ňom dojem, že je jar.

Starostlivosť o stromček doma

Preto doma príliš netopte. Znížte teplotu na približne 15 stupňov. Stromček umiestnite ďalej od ohrievača a niekoľkokrát denne ho prevetrajte. Vysoká vlhkosť vzduchu v miestnosti je v tomto prípade veľkým bonusom.

Voda, voda, voda. Udržujte nečistoty len dostatočne vlhké. Strom bude veľa piť, preto ho zalievajte dvakrát denne.

A po Vianociach?

Rýchlo odtiaľto vypadnite. Stromček by nemal byť v miestnosti dlhšie ako 3 dni, maximálne týždeň, ak máte doma chladno. Po Štedrom večeri odneste stromček na chodbu alebo do zimnej záhrady. O niekoľko dní ho môžete premiestniť von. Tu stačí kvetináč zabaliť látkou, novinami alebo polystyrénom a môžete vyraziť. Hotovo.

Zdroj: abecedazahrady.cz

admin/ author of the article
Loading...
GMZion