Aktuálny problém – ako si vybrať elektrickú snehovú frézu?

Irena Forman

14. 12. 2022

hodiny
1 minúta

Napadol sneh a mnohí sa venujú jeho odpratávaniu. Preto sa rozhodli, že si na staré kolená zaobstarajú snehovú frézu, a to elektrickú. Ako si však takú vybrať?

Nedávno sme tu už hovorili o tom, že základným kritériom výberu snehovej frézy je jej . Nie každý však potrebuje ten najväčší a najvýkonnejší stroj. Niekedy stačí aj malá elektrická. Ako si ju vybrať?

Kam kábel siaha

Elektrické stroje sú vhodné na menej časté čistenie okolo domu, garáže, príjazdovej cesty alebo chodníkov. Skrátka tam, kam dosiahne kábel. V mestách sú obľúbené pre svoju tichú prevádzku a nízku hmotnosť. Sú kompaktné a môže ich obsluhovať takmer každý člen domácnosti. „Elektrické snehové frézy sú ideálne na odpratávanie čerstvo napadaného snehu okolo domu alebo chaty. Napriek svojim kompaktným rozmerom a hmotnosti podávajú vynikajúci pracovný výkon – za hodinu dokážu odhadzovať až 180 metrov kubických snehu,“ hovorí David Benda zo spoločnosti Hornbach.

Niektoré modely používajú na odhadzovanie snehu gumové nože. Tie sú šetrné k okrasným a robustným dlaždiciam alebo glazovaným obkladom. Dokonale čistia povrch. Pohodlná je aj ich údržba a štartovanie. Nie sú však vhodné na veľké plochy, oblasti s hustým snežením a zľadovateným snehom.

Nezabudnite používať kvalitné predlžovacie káble so stupňom krytia minimálne 44. Ide o ochranu proti striekajúcej vode, ktorá je dostatočná proti rozmarom počasia. Okrem toho musia byť dobre chránené aj zásuvky.

Táto stránka

Tento článok ste mohli nájsť v časopise House & Garden 1/2020.

admin/ author of the article
Loading...
GMZion