Čo robiť s ríbezľami, aby ste získali dobrú úrodu: najefektívnejší spôsob zvýšenia výnosov

Ríbezle majú koreňový systém umiestnený blízko povrchu pôdy. Všetky odrody ríbezlí nemajú rady sucho – nedostatok vlahy môže viesť k strate úrody.

Okrem toho tieto kríky zle reagujú na mechanické poškodenie koreňov, ku ktorému môže dôjsť pri pletí alebo kyprení pôdy.

Okolo rastliny je potrebné urobiť niekoľko jamiek a do každej jamky dať jednu čajovú lyžičku hnojiva.

To však nie je všetko: záhradník, ktorý chce dosiahnuť bohaté plodenie ríbezlí, by mal mať vždy na pamäti skutočnosť, že táto rastlina ako žiadna iná potrebuje mulčovanie.

Mulčovanie pomáha záhradníkovi vyriešiť mnohé problémy: zabraňuje vysychaniu pôdy, chráni rastliny pred múčnatkou a burinou, ako aj pred negatívnymi vplyvmi prostredia a napokon slúži ako vynikajúci zdroj živín.

Mulčovanie je možné kombinovať s hnojením tak, že pod krík aplikujete vedro dobre prekysnutého hnoja.

Ak nie je k dispozícii humus, mulčujte ríbezle slamou, senom alebo lepenkou. Za najlepší mulč sa považujú piliny.

Aby piliny nekysli, mali by sa ošetriť roztokom močoviny alebo dusičnanu amónneho (1 polievková lyžica na vedro vody). Najúčinnejšie je však v tomto smere použitie neriedenej srvátky.

Piliny namočené v srvátke do vlhkého stavu sa rozprestrú pod kríky vo veľmi hrubej vrstve. Vďaka tomuto mulču už v tejto sezóne nebudú potrebné ďalšie dusíkaté hnojivá pre ríbezle.

Skôr odborník povedal, že vedľa cukety.

admin/ author of the article
Loading...
GMZion