Čo zaručene zničí vašu poinsettiu

Máte doma poinsettie? Mali ste ju minulý rok a nekvitla? Možno robíte jednu z veľmi častých chýb, ktoré spôsobujú, že hviezda nekvitne. Prečítajte si, čím to je.

Prvým dôvodom môže byť, že kupujete hviezdu, ktorá nie je v dobrom stave. Preto si ju pri kúpe dobre prezrite. Je bez chorôb? Nie sú na nej škodcovia? A čo nečistoty v kvetináči? Je suchá? Vlhká? Plesnivá? Neopadávajú z nej listy?

Ďalšie typické problémy

Poinsettia neznáša prievan a chlad. A nejde len o podmienky, ktoré máte doma, ale aj v obchode. Ak zazriete poinsétiu, ktorá stojí pri vchodových dverách v prievane, buďte si istí, že u vás doma poriadne nerozkvitne. Rastlina veľmi rýchlo prechladne a je pravdepodobné, že krátko po tom, ako ju prinesiete domov do tepla, jej opadnú púčiky a listy.

Poinsettie vo všeobecnosti neznášajú rýchle zmeny teploty. Ak nakupujete v kvetinárstve, nemalo by sa to stať. Ak nakupujete v supermarketoch, buďte opatrní. Keď kupujete rastlinu, zabaľte ju veľmi opatrne. Mohla by sa poškodiť už pri prenášaní domov alebo do auta.

A čo doma?

Je možné, že ste ju preplnili alebo je na nesprávnom mieste. Bude sa jej dariť na svetle, ale nie na priamom slnku. Ideálna teplota pre ňu je okolo 22 stupňov. Určite ju však nedávajte do blízkosti vykurovacieho telesa alebo okna. Zalievajte ju odstátou vodou s izbovou teplotou.

Zdroj: abecedazahrady.cz

admin/ author of the article
Loading...
GMZion