Feng-shui: ktoré stromy vám prinesú smolu?

Feng-šuej je staroveká čínska filozofia, ktorá sa zaoberá vplyvom priestoru a prostredia na život a šťastie ľudí. Aký je jeho názor na stromy? Na ktoré z nich by ste si mali dávať pozor?

Feng šuej sa zameriava na to, ako zariadiť priestor tak, aby jeho obyvateľom prinášal pozitívnu energiu a harmóniu. Správne usporiadanie a zariadenie priestoru podľa jeho zásad môže pomôcť zlepšiť zdravie, pohodlie a úspech ľudí, ktorí v ňom žijú alebo pracujú. Ktoré rastliny nie je vhodné mať v domácnosti? A v čom spočíva nešťastie rastlín?

Niektoré stromy môžu prinášať smolu

Napríklad stromy s ostrými listami alebo tŕňmi, ako sú cédre alebo cyprušteky, prispievajú k energetickej nerovnováhe. Neumiestňujte ich do blízkosti miest, kde sa snažíte odpočívať. O iných stromoch, ako je javor alebo topoľ, sa predpokladá, že prinášajú pozitívnu energiu a šťastie.

Ak máte doma slobodné dievča, vyhnite sa tisom. Tie vraj zabraňujú tomu, aby si dievča našiel mládenec. Brezy sú vo všeobecnosti pre ženy zlé. Odčerpávajú im energiu.

A čo slúžky?

Máte doma kaktusy? Nie! Sú síce vzhľadovo veľmi zaujímavé, ale podľa feng šuej priťahujú negatívnu energiu. Rozhodne ich nedávajte do blízkosti vchodových dverí. Takisto sa neodporúča mať doma vzdušný karafiát, vraj pohlcuje dobrú energiu. Do záhrady alebo na balkón si zaobstarajte aj rýchlo rastúcu agáve.

Máte hortenziu? Potom si na ňu dajte pozor. Ak máte hortenziu, budete sa zaoberať osamelosťou. Často môžete mať doma aj rôzne popínavé rastliny, to je v poriadku, len ich nenechajte rásť po stenách. Pozitívne energie nemôžu prúdiť.

Feng šuej je starobylá filozofia a jej princípy a pravidlá chápu rôzni ľudia rôzne. To, čo funguje u jedného človeka, nemusí fungovať u iného.

Zdroj: ireceptar.cz, jardineriaon.com

admin/ author of the article
Loading...
GMZion