Opäť zúri. Ako dostať krtka zo záhrady?

Nikto nemá rád, keď vidí krtka v záhrade. Všade vytvárajú hromady špiny a prekážajú nám. Na druhej strane ich prítomnosť naznačuje, že pôda je plná života. To však neznamená, že budete chcieť krtka v záhrade kŕmiť. Ako sa ho šetrne zbaviť?

Krtky môžu byť veľmi nepríjemné. Živí sa najmä hmyzom a jeho larvami. Nemusíte sa obávať, že by ohryzával korene vašich rastlín. Dokonca vás zbaví hmyzu, ktorý by vám mohol spôsobovať problémy. Na druhej strane robí hromady tam, kde naozaj nepatrí.

Jednoduché spôsoby, ako vyhnať krtkov

Dobrou prevenciou môže byť časté kosenie trávnika, hlučné deti a iné hlučné činnosti. Fungujú aj PET fľaše, ktoré napichnete na kovové tyče a zapichnete do krtčích nôr. Môžete si tiež kúpiť alebo vyrobiť rôzne ventilátory alebo elektronické strašiaky, ktoré vysielajú vibrácie odpudzujúce krtkov. Krtky majú veľmi citlivý sluch, preto sú tieto zvukové pasce mimoriadne účinné.

Krtko sa k vašej záhrade nepriblíži, ak si zaobstaráte psa alebo mačku. Myslite však na to, že zaobstaranie si domáceho maznáčika je záväzok a nie je až také rozumné kúpiť si ho len ako odpudzovač krtkov.

Škótska metla a iné odpudzujúce rastliny

Táto rastlina údajne odpudzuje krtkov. Len si dajte pozor, aby ste im nedovolili rozmnožovať sa. Podobne funkčný je aj zlatý cesnak alebo africký cesnak. Môžete vyskúšať aj repík kráľovský.

Zdroj: ireceptar.cz

admin/ author of the article
Loading...
GMZion