UROB SI SÁM. Tento vianočný veniec na dvere sa dá ľahko vyrobiť. Aj keď vám zostanú obe ruky

Každý má na dverách vianočný veniec, ale vy stále nič? S naším sprievodcom to môžete dohnať doslova rýchlosťou blesku. Čo platí aj pre tých z vás, ktorí si myslia, že majú dve ľavé ruky.

Čokoľvek, čo si vyrobíte, vás urobí dvojnásobne šťastnými. A vôbec sa nestresujte, ak podľa názoru okolia nie ste veľmi šikovní. Aj keby vám sudy nedali zručnosť a kreativitu, tento návod zvládnete ľavou zadnou.

Čo budete potrebovať

Prútený veniec, prírodné dreviny (najmä rôzne borovicové šišky, ale môžu to byť aj pokrútené vetvičky, žalude alebo gaštany), eukalyptové a trieštivé vetvičky (závoj nevesty), farbu v spreji s kriedovým efektom s matným kriedovým vzhľadom, lesklý lak s trblietavým efektom, záhradnícke nožnice, tavnú pištoľ, ochranné rukavice.

Predtým, ako začnete

Najprv si pripravte prírodné materiály. Niektoré nechajte v ich prirodzenej farbe, iné nastriekajte farbou. My sme zvolili platinový odtieň, ale môžu to byť aj iné odtiene, napríklad šedofialová, šedomodrá, nežné duše môžu zvoliť jemnú ružovú… Na výber je 14 odtieňov, ktoré sa dajú dobre kombinovať.

Hotovo za pár minút

  • Pred použitím sprej dobre pretrepte. Rozložte šišky, vetvičky eukalyptu a všetko ostatné, čo chcete vyfarbiť, na podložku, napríklad na starý kartón. Nasaďte si ochranné jednorazové rukavice a niekoľkokrát nastriekajte prírodné materiály zo vzdialenosti 20 až 30 cm, pričom nádobu držte vo zvislej polohe. Odložte ich bokom, aby mohli zaschnúť, čo trvá niekoľko minút, najviac desať.
  • Po zaschnutí ich premaľujte trblietavým sprejom alebo si jednoducho vyberte nejaké prírodné farby. Trblietky dodajú vášmu vianočnému vencu slávnostný nádych.
  • Máte všetko pripravené? Teraz si vyskúšajte ozdobiť svoj veniec naostro. Odstrihnite to, čo vyčnieva.
  • Pomocou horúcej lepiacej pištole prilepte prírodné materiály. Niektoré však stačí pretlačiť cez telo. Teraz už len zaveste hotovú dekoráciu, prípadne pomocou šnúrky.

Máte to na háčiku a chcete pokračovať v tvorbe? Potom si vyzdobte niekoľko ďalších truhlíkov na okno alebo terasu:

Zdroj: Primalex

admin/ author of the article
Loading...
GMZion