Ušetrite peniaze: Už nemusíte kupovať truhly, vyrobte si formu na tortu, vyzerá to skvele.

Hľadáte originálny a lacný spôsob, ako si skrášliť balkón alebo záhradu? Skúste použiť starú formu na tortu! S trochou kreativity a zručnosti ju môžete premeniť na krásne a praktické kvetináče alebo kvetináče, ktoré zaručene upútajú pozornosť a oživia váš vonkajší priestor.

Čas výsadby je tu

Ak vás svrbia ruky a pomaly sa začínate púšťať do sadenia sadeníc, skúste tento rok malú zmenu a namiesto tradičných kvetináčov umiestnite rastliny do originálnych nádob. Stačí sa pozrieť do kuchynských skriniek a skontrolovať stav vašich nádob.

Ak narazíte na kusy, ktoré už niekoľko rokov ležia ladom, neváhajte ich ďalej využiť. Nemusí to byť len spomínaná bábovka, možností je veľa. Môžu zdobiť nielen záhradu, ale aj parapety a vonkajšie stoly.

Forma na bábovku

Najlepšia zo všetkých je samozrejme forma, ktorá je vyrobená z kovu. Vyzerá rustikálnejšie. Použiť však môžete aj formu zo silikónu, len prípadný typ farby vždy vyberajte podľa materiálu, ktorý maľujete. Predtým, ako začnete s formou pracovať, mala by byť vždy dokonale čistá.

Ak sa farba odlupuje, použite na jej vydrhnutie drôtenú kefu. Vždy je lepšie urobiť niekoľko odtokových otvorov. V prípade kovu ich môžete urobiť klincom zatĺkaným kladivom, v prípade silikónu postačí nôž alebo nožnice.

Následne natrite formu na buchty vybraným odtieňom farby a potom ju vymaľujte jarnými motívmi. Každú vrstvu nechajte pred ďalšou poriadne zaschnúť. Nakoniec do formy nasypte vhodný substrát, obklopte ju vybranými rastlinami a zalejte.

Nebojte sa pestrých farebných kombinácií, ktoré sa hodia k jari. Nový a pôvodný box umiestnite na požadované miesto.

Tip

Aby bola forma na kvety stabilnejšia, môžete na dno pred substrát položiť vrstvu kameňov, ktoré budú zároveň slúžiť ako drenáž.

pinterest

Je nám ľúto, vložený obsah už nie je k dispozícii.

Cedar

Starý kovový cedník poslúži aj ako perfektný kvetináč. Ak ho chcete farebne zladiť so záhradou, opäť najprv natrite kvetináč v danom odtieni. Potom ho vystelte netkanou textíliou a zastrihnite ju na veľkosť cedníka.

Ak chcete nádobu zavesiť do priestoru, do očiek navlečte šnúrku, bastu alebo iný pevný materiál, aby ste ju pripevnili k streche alebo pergole. Potom postupujte rovnako ako v prípade koláča. Naplňte ju substrátom, zasaďte kvety a pridajte vlahu. Veľmi dobre sa dá použiť akýkoľvek druh nádoby vrátane pekáčov, kastrólov a hrncov.

Súvisiace články

www.prozeny.cz, www.hobby.instory.cz, www.littleloveliesbyallision.com

admin/ author of the article
Loading...
GMZion