Veľkonočné kvety: objavte tie najkrajšie pre túto veľkonočnú dovolenku

Hľadáte krásne aranžmány na veľkonočné obdobie? Tu potom nájdete niektoré z najkrajších veľkonočných kvetov. Sú jedna krajšia ako druhá.

Veľká noc je už za nami ale túžba oslavovať je stále vo vzduchu. A ako lepšie oslavovať ako s niektorými krásnymi kvetinovými aranžmánmi? Veľkonočné kvety sú ideálne na vytváranie krásnych aranžmánov, napríklad na stredové dekorácie alebo ako prvky jarnej výzdoby.

Nie všetky kvety sú však vhodné na toto obdobie, a práve preto sme si povedali, že vám dnes ukážeme niekoľko najkrajších veľkonočných kvetov, z ktorých si môžete vybrať.

Veľkonočné kvety: zoznam tých najkrajších, ktoré si môžete vybrať na toto sviatočné obdobie

Ak ste milovníkom kvetov, potom sa určite zamilujete do tých krásne kvetinové aranžmány nájdené na Veľkonočné stolovanie. Sú také krásne a elegantné, že si ich hneď budete chcieť vyrobiť viac aj v nasledujúcich dňoch po Veľkej noci a na Veľkonočný pondelok. Pozrime sa teda na niektoré z najlepších veľkonočných kvetov pre váš domov. Uvidíte, že budete vyzerať skvele aj so svojimi hosťami!

Červený tulipán. Jar je najlepším obdobím na obdivovanie kvitnúcich tulipánov, najmä červených. Červené tulipány sú symbolom pravej lásky, preto sa často vyberajú aj na romantické príležitosti namiesto tradičnejšej červenej ruže. Darovanie tulipánu počas tohto veľkonočného obdobia sa tiež považuje za gesto lásky k druhým.

Narcis. Veľká noc sa nezaobíde bez narcisov, týchto krásnych sýtožltých kvetov, ktoré sa v tomto období objavujú medzi kríkmi mnohých domov so záhradami. V niektorých častiach severnej Európy sa dokonca označujú ako „kvet pôstu“ a pre Židov symbolizujú zmŕtvychvstanie, čo je o dôvod viac, prečo ich v týchto veľkonočných dňoch darovať – aj keď neskoro – niektorému priateľovi alebo príbuznému. Možno to neviete, ale pre starých Rimanov bol narcis aj symbolom čistoty, zatiaľ čo pre niektoré východné civilizácie znamenal šťastie a prosperitu.

Olivovník. Rastlina taká bežná v niektorých oblastiach južného Talianska, ale zároveň taká symbolická pre celý národ. Olivovník je symbolom mieru a Veľkej noci par excellence. Počas Kvetnej nedele sa totiž ako alternatíva k palmovému listu ľahko nájdu ľudia, ktorí si vymieňajú olivovú ratolesť ako symbol pokoja. Darovanie olivovníka ako darčeka sa však považuje za prejav mieru a úcty aj mimo týchto sviatkov. Ak chcete obdarovať blízkeho priateľa na znak vďaky, potom nemôžete nezvoliť malý olivový bonsaj.

Orchidea. Nadčasový kvet, ideálny darček na každú príležitosť. Elegancia orchidey z nej robí ideálnu rastlinu, ktorú môžete darovať svojim blízkym pri príležitosti akejkoľvek významnej udalosti, ako sú práve Veľká noc alebo jednoduchšie narodeniny. Existuje množstvo farieb a rôznych tvarov, ale určite najelegantnejšie sú biele a ružové Phalaenopsis.

Čerešňové kvety. Ak si chcete počas týchto sviatočných dní vytvoriť krásnu kyticu, ktorú použijete ako centrálny prvok, potom vám neostáva nič iné, ako sa rozhodnúť pre čerešňové kvety. , preto je také jednoduché nájsť čerešňové kvety, ktoré sa dajú použiť ako aranžmán. Vášmu stolu dodajú jemný a jarný nádych.

admin/ author of the article
Loading...
GMZion